Cenu rektora pro vynikající pedagogy převzala Barbora Hutňan Chattová

Cena rektora za excelentní pedagogickou činnost byla udělena interním pedagogům Masarykovy univerzity. V oblasti přírodních věd a lékařství získala toto uznání Barbora Hutňan Chattová, lektorka Ústavu botaniky a zoologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Předání Cen rektora pro vynikající pedagogy se i letos stalo součástí slavnostního Zahájení akademického roku a vyhlášení Univerzitního vína pro rok 2024/2025.

9. 10. 2024 Barbora Kameníková Simona Polcarová

Foto: Jiří Salik Sláma

Doktorka Barbora Hutňan Chattová získává ocenění za přednáškovou činnost v kurzech Metody terénní fykologie, Ekologie sinic a řas, Fylogeneze a diverzita rostlin, Úvod do diamatologie a vedení či spoluvedení seminářů předmětů. Studující vítají doktorčin srozumitelný, poutavý přednes s uváděním vhodných příkladů z praxe. Oceňují její entuziasmus a zapálení do daného tématu, které dokázala na posluchače během přednášek opakovaně přenést. Vítán je taktéž její velmi přátelský přístup.

Cenu rektora pro vynikající pedagogy v oblasti společenských a humanitních věd obdržel Lubomír Kopeček z Katedry politologie Fakulty sociálních studií MU, do třetice si odměnu v podobě Ceny rektora MU pro vynikající pedagogy odnesl Nikola Beneš z Katedry počítačových systémů a komunikací Fakulty informatiky MU.

Podrobnosti v Magazínu M