Proběhlo školení - Genderové stereotypy vůči ženám

Začátkem semestru proběhlo online školení zaměřující se na genderové stereotypy.

2. 10. 2024 Eliška Sobotková

Bez popisku

Na 23. 9. 2024 nepřipadal pouze první den letošního podzimního semestru, ale mj. i připravované školení „Genderové stereotypy vůči ženám“, jehož organizaci zaštítil Odbor personálního řízení (OPŘ) RMU. Školení proběhlo v rámci prvního modulu vzdělávacích aktivit spadajících pod „Gender Equality Plan MU” (GEP, Plán genderové rovnosti MU).

Obsahovou stránku dvouhodinového online školení připravila organizace GenderNORA, která přinesla základní vhled a osvětu do problematiky a teoretických konceptů. Její trojčlenný lektorský tým představila ředitelka MgA. Bc. Eva Lukešová, stejně tak jako činnosti tohoto sdružení. V průběhu školení převzaly slovo další dvě přednášející, které představily základní fenomény jako „skleněný strop“ či „skleněný eskalátor“ a další. Prezentována byla i data popisující problematiku „gender pay gap“ a další oblasti ovlivněné genderovou diverzitou. Závěr školení byl oživen audiovizuálním materiálem, který byl vytvořen za podpory Norských fondů a GenderNora. Školení následně uzavřela krátká diskuse.

Tímto bychom chtěli velmi poděkovat všem zúčastněným účastníkům/cím. Věříme, že školení bylo přínosné především pro osoby, které se v tématu pohybují spíše v roli noviců/cek a díky workshopu se seznámili s citlivou problematikou genderových stereotypů.