Stříbrnou medaili MU převzal Jiří Herman

Stříbrnou medaili MU z rukou rektora Martina Bareše při slavnostním Zahájení akademického roku 2024/2025 převzal Jiří Herman, absolvent a dlouholetý pedagog Přírodovědecké fakulty MU, člen fakultní Společné programové rady učitelství.

9. 10. 2024 Barbora Kameníková Simona Polcarová

Foto: Jiří Salik Sláma

Od roku 1997 do léta 2024 Jiří Herman vedl matematické Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše. V brněnském regionu je aktivní a veřejně činný i v jiných oblastech – od roku 2018 je zastupitelem města Brna a nově působí v představenstvu místního volejbalového klubu KP Brno. Stříbrná medaile MU mu náleží za dlouhodobé přispívání k rozvoji oborů rozvíjených na MU.

Stříbrná medaile MU se uděluje předním pracovníkům za významná vědecká díla, upevňování významu MU, prohlubování spolupráce s tuzemskými i zahraničními institucemi a za zásluhy o rozvoj MU. Návrh na udělení medaile podávají rektor, prorektoři, kvestor, vedoucí celouniverzitních pracovišť, děkani fakult nebo vedoucí kateder. Návrh na udělení medaile schvaluje Vědecká rada MU.

Podrobnosti v Magazínu M